OpenAI je lansiral program Bug Bounty in vabi uporabnike, da prijavijo morebitne ranljivosti v klepetalnem robotu
OpenAI vas bo nagradil za iskanje napak v ChatGpt. Da, to, kar ste pravkar prebrali, nikakor ni šala, temveč opis novega programa Bug Bounty, ki ga je podjetje objavilo včeraj. Gre za pobudo, ki varnostne raziskovalce, tehnološke strokovnjake in industrijske navdušence vabi k “poročanju o ranljivostih, hroščih ali varnostnih luknjah”, najdenih v znanem klepetalnem robotu. Gre za nekakšen lov na zaklad z “denarnimi nagradami glede na resnost in vpliv prijavljenih težav”.
Večja težava, večji znesek
Po navedbah podjetja bo program uporabnikom omogočil, da zaslužijo od 200 do 20.000 dolarjev, če bodo našli bolj ali manj resno ranljivost v programu ChatGpt. S tem podjetje upa, da bo njegov klepetalni robot postal varnejši za vse, ki ga uporabljajo. Odločitev prihaja po kršitvi podatkov uporabnikov in vse večji zaskrbljenosti glede zasebnosti uporabnikov. Pred nekaj tedni je bil ChatGpt namreč tarča več deset prijav zaradi napake, ki je drugim uporabnikom razkrila naslove in prvo sporočilo novih pogovorov aktivnih uporabnikov in zaradi katere so bili vidni plačilni podatki nekaterih uporabnikov ChatGpt Plus, naročniške različice klepetalnega robota.
We’re launching the OpenAI Bug Bounty Program — earn cash awards for finding & responsibly reporting security vulnerabilities. https://t.co/p1I3ONzFJK
— OpenAI (@OpenAI) April 11, 2023
Blokada v Italiji
K temu je treba dodati še to, da se je OpenAI znašel pod udarom zaradi ravnanja s podatki otrok, tako zelo, da je ChatGpt še zmeraj onemogočen za uporabnike v Italiji. Zdaj želi matično podjetje zato dokazati svojo “zavezanost razvoju varne in napredne umetne inteligence”. In kaj je za to boljšega kot povabilo uporabnikom, da sami prispevajo k projektu? Tako se je rodil Bug Bounty, program, katerega cilj je odkriti ranljivosti klepetalnikov, tako da udeležencem nalaga precej stroge smernice. Na primer, modela ne smete “prepričati, da vam pove slabe stvari” ali ga prepričati, da vam pove, kako naj se obnašate slabo. Skratka, če želite sodelovati v programu, se morate obnašati primerno in ne smete goljufati. Tako kot to pričakujemo od podjetja ChatGpt.